Ženy milují saláty, muži zbožňují steaky

Říká se, že ženy pochází z Venuše a muži z Marsu. A vědecké studie rozdíly mezi ženami a muži potvrzují. Obě pohlaví se neliší pouze rozdílnou tělesnou stavbou, metabolismem, ale také citovou výbavou a kompletně odlišnou mozkovou činností. A rozdíly mezi pohlavími panují logicky i v oblasti stravování.

Například Britské Timesy tvrdí, že lze rozpoznat ženu od muže podle toho, jaké jídlo si v restauraci objednají. Muži preferují červené maso, steaky, hamburgery a uzeniny. Ženy mají rády „lehká jídla“, a tak si s oblibou objednávají zeleninové saláty, těstoviny, bílé maso a sýry. Mnohé výzkumy jejich názor potvrzují. Ženy mají údajně jiné nároky na skladbu jídelníčku než silnější pohlaví.

Pro muže znamená jídlo požitek, ženy dbají na zdraví

Před desítkami let bylo jídlo zdrojem požitků, dobré chuti a samozřejmě kvalitního nasycení. Pohled na jídlo se však v posledních letech značně změnil. Jídlo vnímáme také jako zdroj energie, vitamínů, minerálů a dalších cenných látek ovlivňující lidské zdraví.

Muži však i nadále pohlíží na jídlo především jako na zdroj radosti, chutí a vůní. Zdravotní pohled pro většinu mužů tak neznamená zhola nic. To však neplatí pro jejich něžné polovičky ženy, které na jídlo pohlíží téměř jako na celoživotní terapii. Právě ony sledují složení jednotlivých potravin, kolik obsahují tuků, cukrů, bílkovin a další žádoucích látek. Jídlo se pro ženy stává cestou, jak se cítit zdravější a samozřejmě štíhlejší a potažmo krásnější.

Ano, je pravda, že existují muži posedlí zdravou stravou, a ženy, které si rády zaskočí na pořádný steak. Jak ale jistě uznáte, jde pouze o výjimky potvrzující pravidlo. Vliv mají také rozdílné potřeby organismu, kdy například muži potřebují červené maso nutné pro produkci mužského pohlavního hormonu testosteronu.

Ženy se nechají ovlivňovat reklamou více než muži

Ženy také mnohem více dají na reklamy. S ohledem na současný ideál krásy nesmyslně hubnou a trpí tak častěji poruchami příjmu potravy, jako je anorexie a bulimie. Mnohem častěji spekulují o složení potravin a většina žen nemá ráda pokrmy z červeného masa či uzeniny.

Naopak tolerují ryby, které mnohdy nepovažují ani za živočicha, stejně jako kuře, na něž mnohé ženy pohlíží spíše jako na zvláštní druh zdravé a dietní zeleniny. Není tedy neobvyklé, že ženy jsou náchylnější k extrémům. Mezi ženami se nachází dvojnásobek vegetariánek než u mužů, a rovněž výrazně častěji drží diety. Muži, kteří chtějí zhubnout, začnou spíše sportovat, než se omezovat v jídle.