Se správnou péčí budou vaše vlasy opět zářit

 

Ať je zima sebevíce krásná, našim vlasům nijak nesvědčí. I přes veškerou péči, kterou jim během chladných dní věnujeme, působí na konci zimy vysušeně, zplihle a bez lesku. Konečky se neustále třepí a vlasy jsou elektrizované. S příchodem jara a prvních slunečných dní však chceme vlasům navrátit jejich přirozený lesk a objem.

Ačkoliv skutečné jaro začíná dávno po prvním dni v roce, v určitém směru jej lze považovat za nový počátek, za jakýsi restart. První jarní dny zalité sluncem nám doslova vlévají novou energii do krve a s tím přichází chuť vnést jaro i do našich všedních životů. Jaro boří stereotypy, vyvolává touhu po změně, po očistě i po novém smyslu života. Svou dávku změny potřebuje i naše pokožka, naše vlasy i tělo samotné.

Vybledlá pokožka vystavená slunečním paprskům opět získává přirozeně zdravou barvu, těžkými jídly zatěžovaný organismus žadoní o detoxikaci a aktivní pohyb venku v přírodě. Do jídelníčku hbitě zařazujeme lehká zeleninová jídla a ze skříní s nadšením vytahujeme sportovní oblečení na ven, oprašujeme běžecké tretry, kolečkové brusle i kola. Ale co vlasy, jaká péče obnoví ztracenou záři?

Jaro: Nejvyšší čas na revitalizaci

Už jsme si řekli, jaké problémy vlasy po zimě trápí. Jsou vysušené, nemají lesk ani barvu, krepatí se a rychle se mastí a na pohled nevypadají vůbec zdravě. Pravidelné mytí a šetrné fénování nestačí, vlasy nyní potřebují extra povzbuzení v podobě ucelené péči zahrnující i vhodnou kvalitní vlasovou kosmetiku. Pouhý šampón a kondicionér nestačí.

Chcete-li, aby vaše vlasy opět zazářily, je potřeba hlídat si tři kroky správné péče o vlasy, které zahrnuje očistu, ochranu a úpravu.  První krok OČISTA VLASŮ zahrnuje šetrné mytí vlažnou vodou a používání správného šampónu a kondicionéru, který musí odpovídat typu vlasů. Vlasy myjte dle potřeby klidně každý den. Mytí by mělo velice šetrné bez drhnutí a vždy si udělejte čas na promasírování pokožky hlavy. Kondicionér nechte působit až několik minut, nesmývejte jej ihned po nanesení.

V každém ročním období vyžadují vlasy tu a tam OCHRANU v podobě regeneračních masek a balzámů či olejíčků. To je druhý krok, který je důležitý zejména na jaře, kdy vlasy potřebují speciální péči. Vhodné jsou vlasové přípravky, které vlasy nezatěžují, a zbytečně je nemastí. Používají se po celé délce vlasů, případně jenom na silně poškozené konečky.

Posledním a stejně důležitým krokem je ÚPRAVA. K česání používejte nejlépe hřebeny s přírodními štětinami, vlasy rozčesávejte jemně a zbytečně je nelámejte. Fénování vám sice ušetří čas, ale suchý a horký vzduch jim nedělá dobře. Pokud si vlasy fénovat musíte, nechte je alespoň zčásti proschnout a nepoužívejte středně teplý vzduch. Používáte-li fén a žehličku, nezapomeňte na přípravky, které vlasy chrání před vysokou teplotou.

Náš tip: Na jaře navštivte svou kadeřnici, nechte si zastřihnout oslabené konečky a poraďte se, jaké přípravky jsou ideální právě pro vaše vlasy.