Jaro přináší slunce do našeho života. Pro pokožku jsou však první teplé dny šokem

Dlouho očekávané jaro je nepochybně zpět. Je na čase probrat šatník a těžké zimní kabáty vyměnit za slušivé a hlavně mnohem lehčí jarní kousky. Podobný “jarní úklid” bychom měli provést i v případě péče o pleť, která během dlouhé mrazivé zimy trpěla. Šokem je však pro ni i příchod jara, které vyžaduje zvláštní přípravu.

Naše pleť si správnou péči zaslouží v každé roční době, přičemž každé období vyžaduje odlišný způsob péče i používání vhodnějších kosmetických přípravků. Není pochyb o tom, že zima pleti nijak nesvědčí. Chladné zimní počasí pokožku vysušuje, a proto pleť po zimě bývá dehydratovaná, unavená, povadlá, zašedlá a bez jasu.

Avšak ani první jarní dny nejsou pro pleť žádným velkým vysvobozením, spíše naopak. Čekají ji změny v podobě nepříjemných ranních mrazíků, ačkoliv teploty v průběhu dne vyšplhají i přes 20 stupňů Celsia, protože sluneční paprsky září mnohem intenzivněji. Pleť je na příchod jara nutné dobře připravit.

Jarní úklid vyžaduje i naše pokožka

Na počátku jara se kvůli neustálým změnám počasí a teplot častěji objevují kožní problémy. To platí zejména pro osoby s citlivou, podrážděnou a jinak narušenou pokožku. Aby nedocházelo k jejich prohlubování, je třeba obnovit po zimě oslabenou kožní bariéru, jakousi ochrannou vrstvu, která brání pronikání škodlivin a zároveň udržuje správnou hydrataci pokožky.

Po zimě je pokožka vysušená a méně pružná. Proto také citlivěji reaguje na zmiňované změny počasí, je napnutá, někdy až popraskaná a olupuje se. Jenomže právě těmito drobnými trhlinkami a rankami do pokožky pronikají nezvané škodlivé látky, které jsou příčinou mnohých jarních kožních problémů.

Pokožce je třeba dodat potřebné vitamíny a minerály a to jak prostřednictvím vhodné kosmetiky, tak i vyváženým zdravým jídelníčkem. Z kosmetických produktů sáhněte po výživném séru či kůře. Mnoho žen si chválí kyselinu hyaluronovou, která pleti dodává chybějící vláhu a pomáhá ji regenerovat. Termální voda pleť hydratuje.

Jarní úklid si zaslouží i váš kosmetický kufřík. Zkontrolujte veškeré kosmetické přípravky a bez milosti vyhoďte vše, co má prošlé datum spotřeby, co změnilo barvu, vůni či konzistenci. Naopak si pořiďte něco nového, co vaší pleti prospěje.

Udělejte pro svou pleť něco navíc

Unavená pleť si zaslouží kapku péče navíc. I pouhý peeling či maska prováděná jednou až dvakrát týdně dokáže s pobledlou pletí bez jasu udělat divy. Úplně nejlepší je, pokud se o svou pokožku staráte precizně po celý rok. A jak by taková péče měla vypadat?

Podle profesionálních kosmetiček by v kosmetickém “arzenálu” každé ženy neměly chybět tyto kosmetické přípravky:

  • Čistící mléko či gel
  • Čistící pleťová voda
  • Ochranný denní krém
  • Oční krém
  • Sérum
  • Tekutý make-up
  • Pudr
  • Tělové mléko
  • Tělový peeling

Všechny kosmetické přípravky by měly být opravdu kvalitní, nevyplatí se na nich šetřit, a měly by odpovídat typu pleti. Mastná pleť vyžaduje úplně jiné složení kosmetiky než pleť normální, suchá či dokonce citlivá.

Na závěr jedna rada. Nezapomeňte odpočívat a alespoň pár hodin týdně věnovat pouze samy sobě. Počátek jara je ideální dobu vyrazit si do dobrého kosmetického salónu a dopřát své pletí důkladné kosmetické ošetření, které ji osvěží a nastartuje. Odpočine si nejen vaše pleť ale i vy.