Léto dává pleti i vlasům zabrat

Ač se to nemusí na první pohled zdát, přemíra sluníčka, slaná voda, bazénový chlór, hodiny cestování i časté probdělé letní noci dávají pleti zabrat. Zatímco vy jste si léto zajisté užili naplno, nyní dovolenou potřebuje také vaše létem zmožená pleť.

Prvním krokem je regenerace

V létě se těšíme zejména na slunečné a teplé dny. Polehávání na pláži či na koupališti a nadměrné opalování však pleti příliš neprospívá. A mnoho si nepomůžete ani používáním kvalitních opalovacích krémů. Hlavním problémem bývá především dehydratace pleti. U mastné pleti se naopak póry ucpávají a tvoří se nehezké pupínky. Citlivá pleť na sluníčko reaguje vznikem vyrážek. Nemluvě o tom, že přirozené opálení je sice pěkné, ale způsobuje předčasné stárnutí pleti.

S příchodem podzimních měsíců jí proto dopřejte důkladnou regenerační a ozdravnou kůru. Vaše pleť si žádá důkladnou hydrataci, kterou ji dodáte s kvalitními regeneračními a hydratačními krémy. Ty pleti navrátí rovnováhu a přirozenou elasticitu, čímž předejdete vzniku nechtěných vrásek. Se správnou péčí si navíc letní opálení uchováte déle.

Podobně jako pleť v létě “trpí” také vlasy. Příliš mnoho sluníčka, slaná i chlorovaná voda a vítr během léta z vlasů vytvoří nepěknou vyschlou slámu. Nezapomeňte jim proto dodat chybějící látky prostřednictvím výživné masky či olejového zábalu. Vlasům opět dodají potřebné živiny, zdravý vzhled a lesk.

Po náročných letních měsících používejte raději hutnější krémové a vyživující masky, které opravdu důkladně opláchněte. Jinak budou vaše vlasy působit zplihlým a mastným dojmem. U mastnějších vlasů si vystačíte s menší dávkou masky.

Pleti prospívá změna stravy a dostatek tekutin

Na vzhledu pleti a vlasů se odráží také to, co jíte a samozřejmě i správný pitný režim. Dostatek vitamínů a minerálů do těla dostanete zejména lehčími zeleninovými a ovocnými jídly. Zelenina i ovoce jsou navíc přirozenými antioxidanty, které tělo i pleť ochrání před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. V létě je třeba tělu dodávat více tekutin ideálně v podobě čisté vody. Kombinovat ji však můžete s ovocnými a zeleninovými šťávami či minerálními vodami. Méně vhodná je káva a alkohol, které pleti neprospívají a dehydratují ji.